Gwarancja

Polityka jakości odgrywa kluczową rolę w działaniach Plast-Met Centrum. Oferowanie wyrobów wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach oraz krótkich terminach realizacji jest podstawowym celem w dążeniu do utrwalenia opinii zaufanego partnera.

 

Na produkty PLAST-MET producent, firma PLAST-MET Systemy Ogrodzeniowe, udziela gwarancji:

1. 10 lat na korozję dla produktów zabezpieczonych systemem DUPLEX (wymagany coroczny płatny przegląd po 3 latach eksploatacji ogrodzenia)

2. 3 lata na korozję produktom ocynkowanym zanurzeniowo wg normy EN-ISO 1461

3. 12 miesięcy na zawiasy, zamki, wózki bram przesuwnych i elementów z gumy, tworzywa oraz na elementy ocynkowane elektrolitycznie

4. 24 miesiące na automatykę (nie obejmuje baterii i żarówek), przy zachowaniu warunku, że montaż automatyki zostanie wykonany przez osobę odpowiednio wyszkoloną

5. 24 miesiące na produkty eksploatowane w pasie nadmorskim do 500 m   Gwarancja obowiązuje pod warunkiem, że montaż ogrodzenia wykonany został zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wyłącznie z produktów Plast-Met oraz, że produkty nie są eksploatowane w środowisku o wysokim stopniu korozyjności (kategoria C5). 

 

Gwarancja nie obejmuje:

1. Uszkodzeń mechanicznych produktów.

2. Zmian koloru dokonanych we własnym zakresie.

3. Zmian koloru powłok PVC wywołanych długotrwałym działaniem promieniowania UV, zgodnie z ASTM G – 154 2.

4.Uszkodzeń powstałych na skutek uszkodzeń termicznych (poniżej -25° powyżej +50°) i chemicznych (m.in. działanie soli, nawozów, herbicydów, cementu, wapna).

5. Niezabezpieczonych końcówek drutów, krawędzi otworów i krawędzi cięć w promieniu 10 mm.

6. Nieszczelności powłoki powstałych w trakcie i po montażu produktów, takich jak: rysy, otarcia, udar.